Yargıtay 16. Ceza Dairesi Karar No 2018-1462 (CGNAT Kararı)

İndirmek için tıklayın

 

Yorumlar

comments

1 Yorum

 1. Ahmet Ö*****

  Yargılandığım dava süreci içerisinde, ev araması sırasında el konulan dijital materyallerden biriside eşime ait olan cep telefonuydu. emniyet tarafından yapılan incelemede bu telefonda bylock ve kakao talk programlarına ait dosya izlerine rastlandığına yönelik rapor hazırlandı ve eşim hakkında ilgili c.savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda ifade verdik ve sizin konuyla ilgili açıklamalarınıza yer verdik ve bu programların eşim tarafından telefonuna kasten yüklenmiş olamayacağını anlatmaya çalıştık.
  Zira, dosya izlerinin hangi klasör içerisinde bulunduğu gibi hususlara yer verilmemişti raporda. Ayrıca, eşimin hiçbir şekilde bu programlarla iletişime geçtiği, bağlantı kurduğu yönünde hiçbir bilgi ve belge bulunmamaktadır. Yani, iki ilin emniyet müdürlüklerinin yapmış olduğu araştırmalarda, ne benim neden ailemin hiçbir şekilde bu programlarla alakası tespit edilememiştir.
  Bu hakikatlere rağmen bizler bu durumu açıklayamıyoruz. Bu programların eşimin bilgisi dahilinde telefonuna yüklenmiş olması mümkün değildir. Zaten bu programlarla iletişim kurulmuş olsaydı, çeşitli tespit olanaklarıyla bu durum ortaya çıkarılırdı.
  Tüm bu hakikatler ve yargıtay kararlarına rağmen ısrarla insanlar mağdur edilmeye devam ediliyor ne yazık ki.
  kolay gelsin iyi günler dilerim.

  Reply

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Translate »