İnternet Özgürlüğü İçin “Bu Kitabı Çalın”

Genel anlamda “İnternet Özgürlüğü” konularında yazan ve Korsan Parti Hareketi‘ne çok büyük katkıları olan anonim dostumuz Kus‘un ( @songuncelleme ) kitaplarının PDF versiyonlarını sunmaktan gurur duyuyoruz. Yakın bir zaman içinde bu çalışmaların kitaplaştırılmış halini yayınlamak istiyoruz ve bunun için uğraşıyoruz. Bu iki önemli kitap, Türkiye’deki İnternet camiasına dev bir hizmet ve kullanıcılar için de çok önemli bir yol gösterici.

Bilgi ve İnternet Özgürlüğü adına, gizlilik, anonimlik, güvenlik adına, nasıl kendimizi şifreleyeceğimiz adına, sansür ve gözetimle mücadele adına, Korsanlığın gücü adına Bu Kitabı Çalın!

İki kitap da okuması çok keyifli ve bilgilendirici kısa makalelerden oluşuyor. İlk kitapta, Kızlı Erkekli Gizlilik Hakkı, Big Brother = Usta, Twitter’ın Karanlık Yüzü ve Tor ve Günümüz Interneti gibi ilgi çekici içerikleri olan makaleleri okuyabilirsiniz. İkinci kitap ise daha çok son zamanlarda Türkiye’de yaşanan “sansür ve gözetim” çabalarına dair eşsiz bilgiler sunuyor. Sansürün işleyişi ve kullanabileceğimiz test edilmiş araçlar yine bu kitapta yer almakta. Kitabın yazarı Kus‘un tüm yazdıklarını kurup kullanabilirsiniz, toplumsal açıdan neden bunlara ihtiyaç duyduğumuza dair cevaplar bulabilirsiniz ve artık siz de bir anonim ve bir Korsan olabilirsiniz…

Aşağıdan kitapları indirin, okuyun, paylaşın, Kus’u twitter’dan takip edin ve düzenli yazılarını blogundan okuyun.

 

bu-kitabi-calin-thumbnailbu-kitabi-calin-ii-thumbnail

Yorumlar

comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Translate »