Hakkımda…

korayweb

1975 İstanbul doğumluyum.

Hazırlık, ortaokul ve liseyi Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Nişantaşı Anadolu Lisesi Fen-Matematik bölümünden mezun oldum.

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans programıyla yüksek lisans eğitimi gördüm.

Elektronik, bilgisayar ve ağ sistemleri üzerine çalışmaya ortaokul yıllarında amatör olarak başladım ve lise yıllarının sonunda bu çalışmalarım profesyonelliğe yöneldi.

Lisans eğitimimin son 3 yılında ve yüksek lisans eğitimim boyunca bilgisayar ve ağ sistemleri üzerine yaptığım çalışmalara profesyonel olarak devam ettim. Bu süre zarfında birden fazla işletmede, özellikle web uygulamaları, ağ ve intranet sistemleri ve bilişim sistemlerinin iyileştirilmesi konularında çalıştım.

1998 yılından itibaren yazılım geliştirme, yazılım başarımı, sistem başarımı, sistem güvenilirliği ve sistem güvenliği üzerine çalışmaya başladım.

Bu çalışmalarım sırasında Windows işletim sisteminin birçok sürümü, popüler uygulama yazılımları ve bu yazılımlarının belgelenmemiş çalışma şekil ve davranışları konusunda deneyim kazandım.

1999 yılından itibaren Windows tabanlı sistemlerin yanı sıra Linux işletim sistemi üzerine yoğunlaştım.

2000 yılından beri kendime ait şahıs firmamla Linux ve diğer UNIX tabanlı işletim sistemlerinin etkin kullanımı, telekomünikasyon, yazılım geliştirme, yazılım başarımı, sistem başarımı, sistem güvenilirliği ve sistem güvenliği konularında hizmet, ürün ve çözüm geliştirmekteyim.

2003 yılından bu yana lisanslı amatör telsizciyim, amatör radyoculukla uğraşmaktayım ve gönüllü acil durum iletişimi konusunda da çalışmaktayım.

2010 yılından beri, uzun yıllar içerisinde edindiğim tecrübe ve aldığım bilimsel eğitimle adalete yardım sunmak amacıyla, sık kullanılan bilgi ve iletişim sistemlerinde karşılaşılan olayların çözümü, benzer konularda inceleme ve çözümleme yapan bağımsız bilim insanı olarak, İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Bilirkişi listesinde bilişim konusunda kayıtlı yeminli bilirkişiyim.

Halen yeminli bilirkişilik görevine devam etmekteyim ve İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi 2016 Yılı Ceza ve Hukuk Bilirkişi Listesi’nde 209. sayfada 5185 sıra numarası ve 6049 başvuru numarasıyla kayıtlıyım.

Ceza ve Hukuk Bilirkişi Listesi’nde kayıtlı haliyle, bilirkişilik yaptığım konular arasında; bilgisayar teknolojileri, bilgi teknolojileri, bilgi teknolojileri iletişim, bilgi işlem, bilişim suçları, bilgisayar programcılığı, bilgisayar yazılım geliştirme, bilgisayar ve güvenlik sistemleri, bilgisayar ağ ve sistem inceleme, CD/DVD çözümleme, dijital delil inceleme, görüntü işleme ve sosyal medya yer almaktadır.

2010 yılında başlayan bilirkişilik görevim zarfında, İstanbul’da kurulu ağır ceza, asliye ceza, asliye hukuk, çocuk, fikri-sınai haklar hukuk, iş ve sulh ceza mahkemelerince resen atanan bilirkişi olarak görev yaptım.

2012 yılından günümüze, savunmanlarca uzman görüşü talep edilen çeşitli davalar için bilimsel incelemelerde bulundum ve bu incelemeler sonucunda rastlanan hususları raporladım.

Söz konusu davalar arasında, kamuoyunda bilinen adlarıyla, “Balyoz”, “Ergenekon”, “Poyrazköy”, “Kafes Eylem Planı”, “ÇYDD” ve “Askeri Casusluk ve Şantaj” davaları bulunmaktadır.

Özellikle “Balyoz”, “Poyrazköy” ve “ÇYDD” davalarında dijital delillerde rastlanan çelişkileri, teknik usulsüzlükleri ve el koyma sonrası değişiklik şüphelerini tespit eden ilk uzmanlardanım.

“Balyoz” davası ile ilgili tüm bulgularım İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görevlendirilen İstanbul Teknik Üniversitiesi araştırmacıları tarafından (2. kez) onanmış ve dava beraatle sonuçlanmıştır.

“ÇYDD”, “Kafes Eylem Planı”, “Amirallere Suikast” alt davalarından oluşan “Poyrazköy” davası ile ilgili tüm bulgularım İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görevlendirilen Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi Bilişim ve Teknoloji Suçları Şubesi araştırmacıları tarafından (3. kez) onanmış ve dava beraatle sonuçlanmıştır.

Her iki davada da sahte delilleri oluşturanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve soruşturma yapılması kararı verilmiştir.

Sunduğum rapor ve mütalaalardan “Balyoz” davasıyla ilgili olanlar, T. C. Anayasa Mahkemesi’nin 2013/7800 müracaat sayılı 18/6/2014 tarihli kararının 24. sayfasında ve T. C.İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 31/03/2015 tarihli gerekçeli karar‘ının 109., 392., 602., 657., 658., 730. ve 739. sayfalarında anılmaktadır.

Sunduğum rapor ve mütalaalardan “Poyrazköy” davasıyla ilgili olanlar, T. C.İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararının 31. ve 46. sayfalarında anılmaktadır.

Sunduğum rapor ve mütalaalardan “Ergenekon” davasıyla ilgili olanların mahkeme tarafından değerlendirilmemesi ve mahkeme huzurunda dinlenilmemi mahkemenin reddetmesi Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin 21/04/2016 tarihli kararının 56. sayfasında bozma gerekçelerinden sayılmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Translate »